5/5 - (1 امتیاز)

بله برون چیست

14 مهر
وبلاگ
O 0

برای پاسخ به سوال بله برون چیست باید به رسم و رسومات گذشته بازگردیم و همچنین درباره تغییرات و نحوه برگزاری این مراسم با گذشت زمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

بله برون یکی از مراسم های دیرینه است که از قدیم الایام تاکنون در بین ما ایرانی ها مرسوم بوده است.

مراسم بله برون که پس از جلسات خواستگاری برگزار می شود درواقع به منظور گرفتن بله از عروس و همچنین تعیین شرایط ازدواج دختر و پسر برگزار می شود.

بله برون چیست

ممکن است با مطالعه مطالب بالا کمی تعجب کنید و از خود بپرسید که مگر در مراسم خواستگاری جواب مثبت و یا منفی عروس و خانواده عروس مشخص نمی شود اما کمی صبر داشته باشید تا در ادامه به خوبی به این موضوع بپردازیم.

در گذشته در مراسم خواستگاری صحبت های اولیه انجام می شد و همچنین خانواده عروس نیز موافقت خود برای وصلت دختر و پسر را اعلام می کردند سپس در مراسم بله برون که با حضور بزرگ تر ها و ریش سفیدان فامیل عروس و داماد برگزار می شد تمامی شروط و قول و قرار ها مانند تعیین مهریه، شیربها، جهزیه، تاریخ عروسی و… انجام می شد و از طرفی دیگر نیز دو خانواده بیشتر با یکدیگر آشنا می شدند.

اما امروزه مراسم بله برون بیشتر جنبه تشریفاتی به خود گرفته است و دو خانواده مراسم بله برون را به منظور حفظ احترام بزرگ تر های فامیل و همچنین اطلاع رسانی به اقوام درجه یک برگزار می کنند چرا که تمامی شرایط و قول و قرار ها در جلسات خواستگاری انجام می شود. از آن جایی که مراسم بله برون اولین مراسمی است که خانواده و اقوام عروس و داماد در آن حضور خواهند داشت، آشنایی دو خانواده با اقوام یکدیگر در این مراسم انجام می شود.

اگر قصد برگزاری مراسم بله برون در باغ را دارید می توانید از خدمات تشریفات بله برون استفاده کنید.

برگزاری بله برون در باغ

آداب و رسوم بله برون چیست؟

برای پاسخ دقیق به سوال “آداب و رسوم بله برون چیست؟” باید به فرهنگ و آداب و رسوم هر قوم توجه کرد اما در این مقاله به طور کلی به بررسی رایج ترین و عمومی ترین آداب مرسوم در مراسم بله برون می پردازیم.

  • تقدیم هدایا به عروس: در مراسم بله برون مرسوم است که خانواده داماد هدایایی از قبیل یک قواره پارچه، پیراهن مجلسی، چادر، کیف، کفش و… که به شکل خاصی تزیین شده اند را به عروس تقدیم کنند. تعداد هدایا و یا نوع هدایایی که به عروس داده می شود در فرهنگ های مختلف متفاوت است.
  • حلقه بله برون یا نشان: حلقه نشان یکی از مهم ترین هدایایی است که از طرف داماد به عروس هدیه داده می شود. در خرید و انتخاب حلقه نشان حتما سلیقه عروس را در نظر بگیرید. نکته دیگر درباره حلقه نشان این است که معمولا این حلقه بسیار ظریف و دخترانه است.
  • گل و کیک بله برون: خرید گل توسط داماد یکی از ارکان جدایی ناپذیر مراسم بله برون است. در مراسم بله برون معمولا به جای شیرینی کیک تهیه می شود و نکته جالب این است کیکی که سفارش داده می شود دارای نشانه هایی از مراسم بله برون است.
آداب و رسوم بله برون چیست

برخی از وظایفی که  خانواده عروس در مراسم بله برون بر عهده دارند به شرح زیر است:

  • انتخاب و آماده سازی محل برگزاری مراسم: مراسم بله برون در منزل عروس برگزار می شود اما امروزه خانواده های بسیاری مراسم را در تالار بله برون برگزار می کنند.
  • پذیرایی در مراسم بله برون: در مراسم بله برون با میوه، شیرینی و کیک، نوشیدنی مناسب فصل از مهمان ها پذیرایی می شود که همگی آن بر عهده خانواده عروس است اما همانطور که در فوق اشاره شد تهیه کیک بله برون بر عهده خانواده داماد است.
  • دیزاین میز بله برون

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب بیشتر تشریفات عروسی

اجاره باغ برای بله برون
20 بهمن

اجاره باغ برای بله برون

اجاره باغ برای بله برون توسط شرکت های تشریفات مجالس عروسی بسیار آسان تر از پیدا کردن یک باغ توسط خود فرد است چرا که در موسسات تشریفاتی معتبر، باغ ها از همه جوانب مورد بررسی قرار می گیرند و با توجه به شرایط زوج ها بهترین باغ عروسی به آن ها معرفی خواهدخواندن ادامه مطلب …

O 0
تشریفات ارزان قیمت
10 آذر

تشریفات ارزان قیمت

یکی از راه های کاهش هزینه مراسم، انتخاب تشریفات مجالس ارزان قیمت است زیرا زمانی که تمامی خدمات مربوط به مراسم خود را از تشریفاتی ارزان قیمت دریافت کنید با یک حساب سر انگشتی متوجه خواهید شد که چقدر هزینه هایتان کاهش یافته است به همین دلیل نیز بسیاری اخواندن ادامه مطلب …

O 0
باغ برای عروسی مختلط در کرج
08 آذر

باغ برای عروسی مختلط در کرج

اگر می خواهید باغ شیک و زیبا در محدوده کرج و اطراف کرج پیدا کنید تا مراسم عروسی خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید. می توانید از لوکیشن های بی نظیر تشریفات ژوبین در محدوده کرج استفاده کنید. باغ های مختلفی در کرج وجود دارد که می توانید با توجه به شخواندن ادامه مطلب …

O 0
z