5/5 - (1 امتیاز)

بله برون چیست

14 مهر
وبلاگ
O 0

برای پاسخ به سوال بله برون چیست باید به رسم و رسومات گذشته بازگردیم و همچنین درباره تغییرات و نحوه برگزاری این مراسم با گذشت زمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

بله برون یکی از مراسم های دیرینه است که از قدیم الایام تاکنون در بین ما ایرانی ها مرسوم بوده است.

مراسم بله برون که پس از جلسات خواستگاری برگزار می شود درواقع به منظور گرفتن بله از عروس و همچنین تعیین شرایط ازدواج دختر و پسر برگزار می شود.

بله برون چیست

ممکن است با مطالعه مطالب بالا کمی تعجب کنید و از خود بپرسید که مگر در مراسم خواستگاری جواب مثبت و یا منفی عروس و خانواده عروس مشخص نمی شود اما کمی صبر داشته باشید تا در ادامه به خوبی به این موضوع بپردازیم.

در گذشته در مراسم خواستگاری صحبت های اولیه انجام می شد و همچنین خانواده عروس نیز موافقت خود برای وصلت دختر و پسر را اعلام می کردند سپس در مراسم بله برون که با حضور بزرگ تر ها و ریش سفیدان فامیل عروس و داماد برگزار می شد تمامی شروط و قول و قرار ها مانند تعیین مهریه، شیربها، جهزیه، تاریخ عروسی و… انجام می شد و از طرفی دیگر نیز دو خانواده بیشتر با یکدیگر آشنا می شدند.

اما امروزه مراسم بله برون بیشتر جنبه تشریفاتی به خود گرفته است و دو خانواده مراسم بله برون را به منظور حفظ احترام بزرگ تر های فامیل و همچنین اطلاع رسانی به اقوام درجه یک برگزار می کنند چرا که تمامی شرایط و قول و قرار ها در جلسات خواستگاری انجام می شود. از آن جایی که مراسم بله برون اولین مراسمی است که خانواده و اقوام عروس و داماد در آن حضور خواهند داشت، آشنایی دو خانواده با اقوام یکدیگر در این مراسم انجام می شود.

اگر قصد برگزاری مراسم بله برون در باغ را دارید می توانید از خدمات تشریفات بله برون استفاده کنید.

برگزاری بله برون در باغ

آداب و رسوم بله برون چیست؟

برای پاسخ دقیق به سوال “آداب و رسوم بله برون چیست؟” باید به فرهنگ و آداب و رسوم هر قوم توجه کرد اما در این مقاله به طور کلی به بررسی رایج ترین و عمومی ترین آداب مرسوم در مراسم بله برون می پردازیم.

  • تقدیم هدایا به عروس: در مراسم بله برون مرسوم است که خانواده داماد هدایایی از قبیل یک قواره پارچه، پیراهن مجلسی، چادر، کیف، کفش و… که به شکل خاصی تزیین شده اند را به عروس تقدیم کنند. تعداد هدایا و یا نوع هدایایی که به عروس داده می شود در فرهنگ های مختلف متفاوت است.
  • حلقه بله برون یا نشان: حلقه نشان یکی از مهم ترین هدایایی است که از طرف داماد به عروس هدیه داده می شود. در خرید و انتخاب حلقه نشان حتما سلیقه عروس را در نظر بگیرید. نکته دیگر درباره حلقه نشان این است که معمولا این حلقه بسیار ظریف و دخترانه است.
  • گل و کیک بله برون: خرید گل توسط داماد یکی از ارکان جدایی ناپذیر مراسم بله برون است. در مراسم بله برون معمولا به جای شیرینی کیک تهیه می شود و نکته جالب این است کیکی که سفارش داده می شود دارای نشانه هایی از مراسم بله برون است.
آداب و رسوم بله برون چیست

برخی از وظایفی که  خانواده عروس در مراسم بله برون بر عهده دارند به شرح زیر است:

  • انتخاب و آماده سازی محل برگزاری مراسم: مراسم بله برون در منزل عروس برگزار می شود اما امروزه خانواده های بسیاری مراسم را در تالار بله برون برگزار می کنند.
  • پذیرایی در مراسم بله برون: در مراسم بله برون با میوه، شیرینی و کیک، نوشیدنی مناسب فصل از مهمان ها پذیرایی می شود که همگی آن بر عهده خانواده عروس است اما همانطور که در فوق اشاره شد تهیه کیک بله برون بر عهده خانواده داماد است.
  • دیزاین میز بله برون

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب بیشتر تشریفات عروسی

تالار ظرفیت 100 الی 150 نفر
29 آبان

تالار ظرفیت ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر

اجاره تالار ظرفیت ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر باید با بررسی دقیق و در نظر گرفتن عوامل مختلفی انجام شود در غیر این صورت با یک انتخاب نادرست باعث درست پیش نرفتن بخش عظیمی از کار ها و برنامه ریزی ها خواهید شد.
کسانی که تجربه ای در اجاره تالار ظرفیت ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر خواندن ادامه مطلب …

O 0
برگزاری مراسم ترحیم در فضای باز
22 آبان

برگزاری مراسم ترحیم در فضای باز و باغ

تشریفات ژوبین با برگزاری مراسم ترحیم در سالن ها و باغ های تشریفاتی خود آماده برگزاری مراسم شما عزیزان است. برای اطلاع از لوکیشن فضای باز برای برگزاری مراسم ترحیم و سالن اجتماعات ختم می توانید با ما تماس بگیرید.
امروزه شاهد افزایش چشم گیر برگزاری مراسخواندن ادامه مطلب …

O 0
باغ تالار رویا لواسان
15 آبان

باغ تالار رویا لواسان

برای اجاره باغ تالار رویا لواسان بهتر است ابتدا با خصوصیات، ویژگی ها و همچنین خدمات آن آشنا شوید تا تصمیم گیری منطقی و به صرفه ای داشته باشید بنابراین در ادامه قصد داریم اطلاعات مفیدی در مورد این باغ عروسی اختیارتان قرار دهیم تا تصمیم گیری را برایتانخواندن ادامه مطلب …

O 0
z